Які каші можна собакам: здоровий раціон та збалансоване харчування для собак
Здоровий собачий раціон повинен обов’язково включати крупи, які є важливим джерелом клітковини та вуглеводів. Важливо забезпечити різноманітність у харчуванні собак, оскільки необхідні мікроелементи та вітаміни для нормального росту та здоров'я тварини містяться у різних продуктах. Ви можете приготувати каші з круп самостійно або використовувати готові консерви. Крупи повинні становити від 25% до 40% загального раціону, залежно від породи вашого песика. Проте не всі види каш рекомендовано вживати собакам, оскільки вони можуть негативно впливати на здоров’я чотирилапих друзів. Розглянемо, які каші можна собакам, щоб не лише задовольнити їх апетит, але й смачно нагодувати.
Каші, які треба давати собакам
Годувати собаку можна кашами з різних видів круп, але важливо враховувати їх потреби та індивідуальні особливості. Важливо дотримуватися різноманітності і розбалансованого раціону для собаки, включаючи м'ясо, рибу, овочі та інші джерела харчування, наприклад бренд Аканапропонує повноцінний раціон. Серед всіх видів круп собакам дозволяється та рекомендується давати наступні:
Гречана каша. Гречана крупа багата мікроелементами — магнієм, залізом, кальцієм, калієм, містить білки, вітаміни групи «В» і «Е». Гречана каша сприяє зміцненню кісток, позитивно впливає на нервову, кровоносну системи, дозволяє прибрати зайву вагу.
Рисова каша.Рис містить вітамін "В", а так само мікроелементи — цинк, залізо, калій, магній, кальцій. Рисова каша сприяє зміцненню судин, кісток, нормальній роботі серця, позитивно впливає на нервову і сечостатеву систему. Однак у деяких собак рис може стати причиною запорів.
Комбінація. Рис і гречку чергують або змішують (50 на 50) і дають в одне годування. Багато заводчиків годують своїх вихованців рисовою і гречаною кашею все життя, додаючи в раціон м'ясо і овочі.
Вівсяна каша. Вівсяну крупу (або геркулес) можна давати своїм улюбленцям, але не кожному і не часто, тому що вівсянка може викликати алергічну реакцію (через рослинні білки) і привести до розладу шлунку. Вівсяна крупа містить жири і амінокислоти, а так само велику кількість білків, що надають корисну дію на організм собаки, вона краще геркулесу. Багато собак прекрасно перетравлюють геркулес, більш того деякі заводчики годують своїх вихованців переважно геркулесом і стверджують, що вихованці не хворіють, доживають до максимального віку. Тому тут слід перевірити реакцію організму на вівсянку, якщо почнеться алергія або інші проблеми зі здоров'ям, то геркулес потрібно виключити з раціону собаки або давати його в суміші з іншими кашами.
Манна каша. Манна крупа — найменш корисна каша, в ній міститься невелика кількість корисних мікроелементів (калій, залізо), мала частка клітковини (всього 0,2%), але велика кількість вітамінів групи «В». Манка незамінна для годування тварин із захворюваннями шлунку, а так само цуценят. Манка легко перетравлюється, сприяє нормальній роботі серця і позитивно впливає на нервову систему. Але не рекомендується давати манку у великих кількостях, тому що вона може спровокувати алергію.
Цуценятам можна давати вівсяну, гречану, пшеничну, рисову, ячну або пшоняну каші. Допустиме змішування різних видів круп (1: 1). В основному цуценят годують гречкою і вівсянкою, іншими кашами не слід захоплюватися.
Які каші не можна собакам
Не рекомендується включати пшоно до раціону собак, оскільки така крупа погано перетравлюється організмом собаки, що може спричинити появу великих проблем із шлунком тварини. Обов'язково варто уникати кукурудзяних круп, оскільки вони погано засвоюються організмом собаки і можуть викликати проблеми зі здоров'ям у цілому. Ветеринари рекомендують привчати собак до сухого та вологого корму, оскільки вони містять оптимальну кількість поживних та активних речовин, які позитивно впливають на харчову поведінку тварини. Бажано обирати надійних виробників товарів преміум класу, як first choice, який пропонує широку лінійку продукції для тварин різного віку, статури та станом здоров’я.
Перлова крупа містить велику кількість білка та клітковини, тому може спричинити алергічну реакцію та пронос у собак. Важливо враховувати, що всі перелічені крупи, з яких можна варити кашу, містять значну кількість рослинного білка, тому як щоденний варіант раціону використання лише одних каш є шкідливим для благополуччя тварини.
Коли ви думаєте над тим, які каші давати собакам, щоб їм не набридло і вони продовжували їсти, не потрібно надмірно прагнути до різноманітності. Для організму собаки значно краще, коли харчування є сталим та однотипним, через що, їх шлунково-кишковий тракт краще адаптується. Експерименти з їжею для собак можуть призвести до проблем з травленням і частого проносу. Важливо пам'ятати, що собаки не потребують різноманітності у їжі і можуть споживати однакову їжу протягом усього життя. Не забувайте, що каша має бути додатковим компонентом раціону, і вона додається у невеликій кількості (зазвичай кілька ложок, залежно від розміру собаки), разом із м'ясом та овочами.
Крупи допомагають наситити собаку, але їх головною роллю є заповнення шлунка. Вони є більш економічною альтернативою м'ясу, але важливо розуміти, що собака отримує основну частину необхідних поживних речовин з м'яса та інших джерел, а крупи служать в основному як заповнювач.